Форум географического факультета БГУ

Форум географического факультета БГУ

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум географического факультета БГУ » Преподаватели » Адносіны выкладчыкаў і студэнтаў


Адносіны выкладчыкаў і студэнтаў

Сообщений 1 страница 30 из 47

1

Вітаю шаноўнае спадарства!
Гэтым паведамленнем адкрываем новую тэму геафоруму - "Адносіны выкладчыкаў і студэнтаў".
Маё пытанне да вас: як ужыцца з Гур'янавай? Чакаю адказаў і практычных парад.

Отредактировано economico-geographer (2007-04-15 16:42:28)

0

2

Як бачна, актыўнасць і чуллівасць удзельнікаў форуму гіганцкая. Што ж, калі  табою ніхто не хоча рахзмаўляць, то паспрабуй паразмаўляць з самім сабою. 
"Если бы все люди в мире говорили только то, что они думают, какая же стояла бы тишина!.."
...Будзем аб'ектыўныя. Калі чалавеку так падабаецца строіць кепікі з студэнтаў і атрымліваць ад гэтага пэўную порцыю здавальнення, то з верагоднасцю N% дзейнічае тэорыя звышкампенсацыі Зыгмунда Фрэйда (гл.): чалавек кампенсуе свае крыўды і іншыя непрыемнасці на іншых людзях. Але гэта не ёсць апраўданне для падобных дзеянняў, што назіраюцца. Ва ўсялякім выпадку, залік мы здаём не ёй.
Але ўсё ж "не перевелись богатыри на земле русской": наступны суб'ект федэрацыі, які лічыць сябе разумнейшым за ўсіх студэнтаў, а наконт "сушности" апошніх лічыць, што яны нічога не ведаюць, з'яўляецца Некрыш. Ласкава чакаем вашых меркаваняў наконт пазначанага суб'екту.

0

3

To economico-geographer

щекотливые темы поднимаете, сударь ;) Есть такие вещи, как простая месть или в нашем случае мелкая пакость, которую препод может учинить "болтливому" студенту, некоторые преподы ведь сдаются несколько раз в погоне за дипломом. Так что пока, именно вследствие малочисленности обитателей форума, покритиковать мало кто отважиться - мы все как на ладони. "Мы сечем твой IP" (c) ;)  А вот похвалить - это пожалуйста ;)
Плюс еще тот факт, что не всем известен тот или иной объект обсуждения (опять вылезает небольшое количество юзеров форума). Так что мое имхо и предсказание, простой данной темы, или заполнение ее флеймом, т.е. не по существу :) Буду рад ошибиться.

0

4

Поўнасцю згодны з вамі наконт "перемывания косточек", уражання, што пры першым прачытанні ліста можа ўзнікнуць. Сапраўды, кожны чалавек ёсць унікум, і ўсіх пад адзін гшрабень не зачэшаш. Аднак ёсць і грані, якія некаторыя выкладчыкі пераступаюць (як, on the other hand, і некаторыя  студэнты, too). Ты не хочаш сварыцца з ім/ёю/абодвума, спрабуеш растлумачыць, чаму іменна так поступаешь, аднак не ва ўсіх выкладчыкаў, у якіх з табою ўзнікаюць недарэчнасці, хапае цярплівасці выслухаць і цвяроза ацаніць, і ўзнікае на пустым месцы канфлікт, і "...выходит совершенная Коробочка... <...> всё отскакивает от него, словно резинный мяч от стены" (Гогаль).
А свае лісты, акклі яны будуць уяўляць небяспеку, я магу і выдаліць. Толькі скажыце. Бо папярэджвалі, што мы не адны:

Lyr написал(а):

"Мы сечем твой IP"

А ў мэтах бяспекі я памяняю свой e-mail (для форуму, не імя), і ў выпадку, калі ўсё ж вышэйзмешчаныя лісты выклікаюць заінтэрасаванасць з боку непажаданых асобаў, то яны наткнуцца на нейкі незразумелы адрас з нейкім ж незразумелым уладальнікам.
А тэмку з-за яе неактуальнасці можна і цалкам выдаліць.

0

5

А дзе студэнт яшчэ можа пакрытыкаваць выкладчыка які абражлівае. Насамрэч для гэтых мэтаў і ствараецца форум. Хто жадае выказаць свае адносіны і меркаванне - калі ласка - сюды! І пакрыўджанаму лягчэй і выкладчык (калі гэта яму яшчэ цікава) прачытаўшы гэта крыху задумаецца (што аднак з некаторымі з іх мала верагодна). А рэпрэсіі рабіць і паляванне - больш чым неразумна. Ну перойдуць гэтыя абмеркаванні і размовы з форума ў факультэцкія калідоры і інтэрнацкія пакоі (дзе дарэчы зараз яны і ходзяць). І хто тады ад гэтага выйграе. Выкладчык, які не ведае што аб ім думаюць - не, студэнт, які не можа усегучна выкзаць сваю заклапочаннась прыцясненнем - таксама, не!
Дарэчы, гэта насамрэч як легалізаваная прастытуцыя. Змагацца з ей дарэмна, дык лепш перавесці з вуліц у публічныя дамы каб меньш усялякіх грамацкіх хвароб узнікала :)

0

6

Да пожалуйста, только главное чтоб это не переходило из рамок критики в оскорбление

0

7

Узаемна:
"Крытык, родненькі! Даруй
Мне з маёю музай!
Кіраваць-то ты кіруй,
Ды не вельмі тузай!" (К.К. Крапіва)

Сэнс: замест голага крытыканства патрэбен КАНСТРУКТЫЎ.

0

8

І зноўку ўзнаўляецца тэма.
Аб'ект - І.Р. Лук'яновіч, дацэнт ММФ БДУ, выкладчык геаінфарматыкі на 3 курсе (6 семестр) і ГІС-тэхналогій на 4 курсе.
Сутнасць прэтэнзій: 1.На заліковыя заданні (два) даецца усяго 40 хвілін, а 2-е заданне гучыць - "Создать анимированный *.gif..." Які яшчэ анімаваны гіф, калі нашая падгрупа не праходзіла анімацыі ўвогуле??? :O
2. Пасля таго, як тэставанне пярэрвана з аб'ектыўных прычын (немагчымасць зрабіць усё, у т.л. невядомае, за 40 хвілін) і калі ціснеш кнопку "Продолжить тестирование", выскоквае паведамленне рпа тое, што тэст пройдзены, а заданне выканана. Ну, і як гэта называецца??? Ці не здзек? :mad:
..."далей о чём мовити, не знаю". І увогуле, тых, хто сутыкаўся з сітуацыяй, падобнай на дадзеную, вельмі прашу:  :help: Няма сілаў далей цярпець. Дапякло.
Канструктыў: даваць студэнтам заданні ТОЛЬКІ ПА ТЫХ ТЭМАХ, ЯКІЯ РЭАЛЬНА ПРОЙДЗЕНЫ АБЕДЗВЮМА ПАДГРУПАМІ ПА ГЕАІНФАРМАТЫЦЫ. І РЭАЛЬНА АЦАНІЦЬ МАГЧЫМАСЦІ СТУДЭНТАЎ ПА ЧАСЕ, А НЕ РАЎНАВАЦЬ ІХ УЗРОВЕНЬ І СВОЙ.

0

9

economico-geographer
Знакомая ситуёвина. Только у нас Войтешенко, эдакий растаман из глубинки (ключевое слово растаман). Дал одному варианту задания на семестр, вот только как эти самые задания делать не понятно (в то время как у первого варианта всё было поэтапно расписано). Пришлось заниматься импровизацией. Я уже молчу что он эти задания скинуть два занятия не мог. Я вообще поражен как мы всё успели

0

10

kochegar написал(а):

растаман

А што такое/хто такі растаман?

kochegar написал(а):

Знакомая ситуёвина.

Шчыра вам спачуваю, бо калі давядзецца вам папрацаваць на практычных з Гур'янавай & Лук'яновіч
, то гарантую вам, што сітуёвіна будзе ДА БОЛЮ знаёмая.
ЗЫ. Які жаль, што адпаведнага смайліку няма для ілюстрацыі сітуацыі! Але ён ёсць на forums.tut.by. Калі здагадаецеся, ШТО я мАю на ўвазе, я буду толькі рады.
ЗЫЫ. А ўсё-ткі, што вы параілі б рабіць у сітуацыі, прадстаўленай у маім папярэднім (за 19:36:48) лісце?

Отредактировано Lyr (2007-05-06 17:58:34)

0

11

Создание анимированной гифы сводится к скачиванию мувигира, и нахождению к нему кряка :) А дальше можно и воспользоваться его собственными шаблонами или для больших мастеров - рисованием собственных кадров в эМэС Пэйнте ;)

З.Ы. economico-geographer хоть и редактировал свой пост, а всё равно с тэгами намудрил. Попробуй еще раз :)

0

12

Lyr написал(а):

economico-geographer намудрил

А па-мойму, тут крыху намудрил нехта іншы :lol: : Найперш, што за звер такі - Мувігір?  :)  Па-другое, мне знаёмыя словы crack i MS Paint.
А па-трэцяе: аказваецца, у пакеце CorelDraw ёсць праграмка са страшнаю на першы погляд назваю Corel R.A.V.E. 3. Аднак насамрэч праграмка досыць сымпатычная: у ёй, перад гэтым растрасіраваўшы растравы імэйджык, можна ствараць анімацыю  :cool: .
ЗЫ. Нешта мне здаецца, што Лук'яновіч будзе глядзець толькі на рэзультаты т.зв. тэставання (чытай: душылаўкі), а тое, што ты займаўся не ў яенай падгрупе, а ў падгрупе Гур'янавай, дзе ЎВОГУЛЕ не праходзілі анімацыю, і з гэтай прычыны ты не паспеў укласціся ў 40 хв., ёй абсалютна ПО :mad:
ЗЫЫ. І увогуле, тых, хто сутыкаўся з сітуацыяй, падобнай на дадзеную (гл. ЗЫ), вельмі прашу: HELP!

0

13

Я про предыдущий пост вообще говорил, там квэуты расставлены не правильно. А MovieGear это мувигир, гугль знает больше ;)

0

14

Lyr написал(а):

MovieGear это мувигир, гугль знает больше

Примемъ къ сведенію :)

0

15

Lyr
Ну почимуже...гифу можно и в Изи Гиф Анимейтер создать)))))Правда он требует регистрации

Слава аллаху,небыло у миня гурьяновой))Но вопрос встречный-как здать астрономию более чем на 3? Я знаю разницу между геометрией Швардшильда и Керра для  черных дыр с моментом импульса.И что же?Завалил меня этот черт на тригонометрии небесной сферы.Нипонравилось ему как я знаю про дыры.Есть подазрения что астрофизику я получше его знал.
Мой совет никогда ни при каких обстаятельствах ни показывай преподу что он чтото ни знает или ошибся. Ибо он ни учит-он проповедует. Он ни моежет ошибаться или знать меньше такого клопа как ты. И если Аношко говорит что синезеленые водоросли-это растения-значит это растения.Заткни подальше свои знания о том что они-прокариоты, так что растениями ни могут быть по определению.Иначе на экзамене он завалит тебя каким нибуть мудреным законом которого ты ни знаешь

Отредактировано Acolyte (2007-11-12 19:36:24)

0

16

Acolyte написал(а):

И если Аношко говорит что синезеленые водоросли-это растения-значит это растения.

А если Лавринович уверена, что комодские вараны убивают ударом хвоста, может как-нибудь всё же сказать, что она не права?!

0

17

PaShNyA
Ну попробуй))После экзамена желательно)))))

0

18

Acolyte написал(а):

Мой совет никогда ни при каких обстаятельствах ни показывай преподу что он чтото ни знает или ошибся.

мой однокурсник сдал зачет ИМЕННО таким методом. правда это было с 4-го раза, но суть их беседы как раз и заключалась в том что он объяснял Шупляку что он заблуждается)

0

19

Vizi вообщето зависит от препода,но я никаму так ни рекомендую рисковать.Преподы обычно не любят "умников"-если ты обломаешь его в чемто одном он непримменно обломает тебя в 10-15 других вопросах ибо по определению знает побольше твоего))))Но и у миня был случай.Сдавал Митраховичу биологию)))Здал одним вопросом "Как происходит репликация мминус-нитевидных РНК вирусов если у них по сути отсутствует репликационная комплементарная форма"?

Ответа ни знаю по сей день)))))

Отредактировано Acolyte (2007-11-14 00:55:52)

0

20

Acolyte написал(а):

Преподы обычно не любят "умников"

а кто их любит?)

0

21

Визи, если рядо с тобой все могут считать себя умниками, то это ещё не повод на всех обижаться!!! O:-)

0

22

Если учеба идет не в ущерб твоей личной жизни, здоровью и прочему, то почему бы и не стремиться к большему

0

23

torfabrieket

Ты по себе-то не суди!-не все же здесь трёхкратные победители республиканкой олимпиады!!! :pardon:

0

24

не я то на умников не обижаюсь, лучше поучиться у них чему нить хорошему. Просто это нормальная психологическая реакция.
ведь преподам тоже было бы полезно иногда прислушаться к замечаниям.

0

25

всем полезно.. но большинство не любит критику

0

26

Acolyte написал(а):

И если Аношко говорит что синезеленые водоросли-это растения-значит это растения.Заткни подальше свои знания о том что они-прокариоты, так что растениями ни могут быть по определению.Иначе на экзамене он завалит тебя каким нибуть мудреным законом которого ты ни знаешь

далеко не факт. Да и фразы, вырванные из контекста часто неоднозначны.

Acolyte написал(а):

Преподы обычно не любят "умников"-

ключевое слово -- обычно, не нужно всех грести под одну гребенку.

HolyFire написал(а):

всем полезно.. но большинство не любит критику

критика -- это хорошо! Главное, чтобы она была обоснованная, а с этим проблемы бывают.

0

27

kaa написал(а):

критика -- это хорошо! Главное, чтобы она была обоснованная, а с этим проблемы бывают.

и все же.. некоторые, которых довольно много, просто напросто не воспринимают критику.. какая бы она обоснованная не была

0

28

Согласен с HolyFire!
А отдельные вообще тебе и слова не дадут! Как же тогда они судят о нас - я вот не понимаю!...

0

29

HolyFire написал(а):

некоторые, которых довольно много, просто напросто не воспринимают критику.. какая бы она обоснованная не была

а кто определил степень обоснованности? Не все, что кажется тебе самому (или даже группе твоих друзей) обоснованным, является таким на самом деле.

PaShNyA написал(а):

Как же тогда они судят о нас - я вот не понимаю!...

возможно, точно также как и вы о них, а может и нет. Вопрос сложный и должен рассматриваться на конкретных примерах, с выслушиванием мнения всех сторон, не все однозначно.

0

30

kaa
Тут и бес контекста некорректно.А контекст у меня записан "Во многих условиях на формирования почвы оказывают влияния простые одноклеточные растения-синезеленые диатомовые и золотистые водоросли"Конечно каждый может так вот оговориться-но попраслять ни следует.Как и повторять это на экзамене(зачете)

kaa написал(а):

ключевое слово -- обычно, не нужно всех грести под одну гребенку.

Вот именно. Но и рисковать зря ни стоит.Особенно если ни знаешь как он может на такое поправление среагировать.

0


Вы здесь » Форум географического факультета БГУ » Преподаватели » Адносіны выкладчыкаў і студэнтаў