Форум географического факультета БГУ

Форум географического факультета БГУ

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Кнігі

Сообщений 1 страница 30 из 51

1

Цікава, а якія кнігі хто з наведвальнікаў Геафоруму любіць чытаць?

0

2

Сейчас читаю "Противостояние" Кинга - вещь всеобъемлющая, жуткая по размаху и жертвам среди мирного населения, чувствам и мыслям каждого. И вообще тема фоллаута меня всегда вдохновляла :)

0

3

Последняя прочитанная мною книга 'Час чумы' В. Арлова. Понравилось! Особенно повесть давшая название книге...

0

4

Змей

А у меня эта книжка пока так и лежит на полочке :rolleyes:

0

5

Последнее, что прочитал А.Азимов "Камешек в небе"(сборка), сейчас все никак не осилю Лема "Сумма технологий"

0

6

HolyFire

Обажаю Азимова, первый мой любимый фантаст. Особенно нравиться цикл "Основание" ("The Foundation") и "Конец вечности"

0

7

А я рыхтую грошыкі на "Шах-Намэ" Фірдаусі. Пісалі нешта пра яе ў падручніках, пісалі, ды нічога талковага. Сутнасць не раскрыта, як сказаў бы У.У.
А ў бібліятэку за ёй не пайду. Вось Салаўёва як кніжку ўзяў - адарвацца не мог, перачытваў нават. А прыйшлося здаваць... :(  Цяпер мне яе раз-пораз не хапае. Так бы была трэцяя Кніга на кожны дзень, у адным шэрагу з "Мёртвыми душами" Гогаля і "Мастером и Маргаритой" Булгакава.
Так што лепш хай будзе пры мне. :P

0

8

economico-geographer

Коран почитай - тоже много чего познавательного ;)

0

9

Ага, а яшчэ Сунну, Веды і Махабхарату  :lol: !
Сам жа пісаў: кожнаму сваё  :P .

0

10

...Аказваецца, я таксама час ад часу магу быць нармальным, аслабаняцца ад "завихрений ума" (гл. перадпапярэдні ліст). Сёння дарваўся да кнігі Марыі Сямёнавай "Волкодав: Самоцветные горы" (велькі пліз не блытаць з фільмам!!!). Такое пачуццё у мяне яшчэ ўзнікала, памятаю, толькі на Базе, калі трапіў на кніжыцу Сцівена Кінга "Сердца в Атлантиде". ШтО за пачуццё? Як бы гэта сказаць... гэта можна параўнаць са згаладалым чалавекам: з якой удзячнасцю ён кідаецца (мабыць, "кідаецца" - грубавата сказана, можа, "прымаецца за") на доўгачаканую ежу і пітво, з такой жа радаснай нецярплівасцю і прагнасцю прымаецца мозг за невядомае, таямнічае, цікавае чытво, не маючы моцы адарвацца ад яго, доўгачаканага і зусім непадобнага на папярэдняе звыклае і, мажліва, якое ўжо здолела "выше крыши" надакучыць, набіць аскому.
А якія творы захапляюць вас?

0

11

...А яшчэ М. Задорнаў "А у нас во дворе!". Толькі што прачытаў. Страшна.
Спасылка: http://www.zadornov.net/books/crazyworld/temp/part4/

0

12

Вось книга, што можа перавярнуць погляд на Палессе:
А. Дуброўскі. Палігон.

0

13

Здесь трудно поспорить... Дубровский вообще необычный человек и заслуживает внимания

0

14

Я тут недавно кинулся на классическую американскую литературу. Сейчас уже практически полностью осили тов. Т. Драйзера "Сестра Керри". Рекомендую к прочтению любителям приторно сладкой любви, горьких разочарований после, шикарной жизни в высшем обществе и философских замечаний от автора по ходу текста :)

0

15

ну нах...

0

16

Я может повторяюсь, но может уже были мысли по созданию электронной геобиблиотеки? У меня есть прилично книг отсканированных из личной библиотеки. Я не в курсе, как там с местом на сервере и кто им вообще ворочает, чтобы не заливать сотни мегабайт за свой счет, а сразу на сервак.

Ну в-общем, я думаю все меня поняли. Отпишите соображения. Надо ли кому-либо это?

Мне лично надо, еще кому-то надо, но меня и кого-то явно мало. Надо, чтобы всем было надо!

Отредактировано Runtime (2007-07-30 17:20:06)

0

17

и забыл добавить - много актуальной литературы, а не прошлых веков.

0

18

Runtime

На сайте места с гулькин нос, форум понятно только для того что он форум :) Так что этот вопрос надо решать либо внешним хранилищем, либо идти договариваться с Климановым и выкладывать во внутреннюю сетку.

0

19

Runtime написал(а):

уже были мысли по созданию электронной геобиблиотеки?

Шчыра вітаю калегу! Былі і ёсць! :yes:  Маюцца канкрэтныя распрацоўкі: уласна мною на аснове матэрыялаў унутранай і знешняй сетак БДУ, а таксама матэрыялаў геолага-геаграфічнага факультэта Гомельскага універсітэта імя Францыяска Скарыны і сайту кафедры эканамічнай і сацыяльнай геаграфіі Расіі Маскоўскага універсітэта імя Ламаносава, а таксама сайтаў буйнейшых сусветных арганізацый, у т.л. ААН, складзены чатыры электронныя навучальныя комплексы (ЭНК) (зборнікі патрэбных матэрыялаў, уключаючы пытанні да экзаменаў) для студэнтаў географаў (файлы ў фармаце *.doc, *.pdf, *.ppt, *.htm):
Globus I First Edition - для студэнтаў 1 курсу;
Globus II Second Edition - для студэнтаў-географаў, геолагаў, геаэколагаў і ГІС 2 кусру і для студэнтаў-геолагаў, геаэколагаў і ГІС 3 курсу;
Globus III Third Edition - для студэнтаў-географаў 3 курсу;
Globus IV Third Edition - для студэнтаў 4 і 5 курсаў.
Калі ў вас ці ў каго яшчэ маецца рэальная патрэба азнаёміцца з ЭНК і/ці спампаваць сабе нешта, просьба пісаць тут ці мне ў прыват (личку).
Буду рады, калі прадстаўленая інфа кагосьці зацікавіць і буду вельмі рады, калі мае распрацоўкі акажуцца патрэбнымі і дапамогуь скласці падмурак Геабібліятэкі.
З павагай,
economico-geographer.

Отредактировано economico-geographer (2007-07-31 00:50:36)

0

20

Lyr написал(а):

На сайте места с гулькин нос, форум понятно только для того что он форум  Так что этот вопрос надо решать либо внешним хранилищем, либо идти договариваться с Климановым и выкладывать во внутреннюю сетку.

А што сабою ўяўляе/будзе ўяўляць (неабходнае падкрэсліць) знешняе сховішча?

0

21

economico-geographer

файлообменный сервис с бесконечным хранением файлов

0

22

economico-geographer написал(а):

(2007-07-31 01:50:36)

Ну дык што вырашылі-та, Runtime?

0

23

А. Тарас "Войны Маскоўскага княства з ВКЛ і Рэччу Паспалітай ў 14 - 17 стагооддзях". Страшэнна тоўстая і дарагая на нашых выставах, у Маскве (дзе я яе набываў) значна таннейшая. З задавальнннем асіліў за тры дні. :)

0

24

Из художественных рулят антиутопии в стиле Оруэлла.    Тоже весьма познавательно ;)

0

25

Иегудит Кацир "Туфли Феллини"

0

26

Чингиз Айтматов "Эхо мира" (сборник) и "Сумма технологии" Лема

0

27

Евгений Замятин "Мы"

0

28

economico-geographer

Да-да-да, мощно, красиво, необычно, глубоко.

Особенно вдохновляла гламурная розовая обложка и модный карманный формат книжки  :D

0

29

Lyr написал(а):

Да-да-да, мощно, красиво, необычно, глубоко.

Особенно вдохновляла гламурная розовая обложка и модный карманный формат книжки

Класны сцёб! http://forums.tut.by/images/graemlins/smail014.gif

0

30

Я тык последнее что читал -"Муравьи" Вербера. Очпонравилось - купил вторую часть. Fantasy тож люблю.

0